Mach a Šebestová - zima 2003

Bedřichov v Jizerských horách    8. 2. - 15. 2. 2003Táborové fotografie I Táborové fotografie II Fotografie od Báry Fotografie od Lucky

Letecké snímky

Zvací dopis Vedoucí


         Sotva jsme se vrátili z letního tábora, byly tu vánoce a po nich už klepal na dveře zimní tábor. Již podruhé jsme zamířili do známeho lyžařského střediska - Bedřichova v Jizerských horách. Bohatou sněhovou nadílku nám prozářily sluneční paprsky a když k tomu přidáme speciální prodloužené jízdy, kdy vlek patřil jen nám, nebylo na co si stěžovat!

         "Lyžovačku", která je hlavní náplní zimních táborů, nám zpříjemnil Mach spolu s Šebestovou, jakož to ústřední postavy naší celotáborové hry. Plnit mnohdy bláznivé úkoly těchto jistě dobře známých postaviček nebylo zajisté těžké a tak dobrá nálada provázela tyto chvíle odpočinku před náročným lyžařským výcvikem. Ani letos jsme nevynechali oblíbenou jízdu na pekáčích, noční lyžování a navíc jsme vyzkoušeli zcela novou atrakci "Snowtubing". Tato bláznivá jízda na pneumatikách nám značně rozproudila krev - svištěli jsme jak o závod ze svahu dolů, drncání, srážky, hupy, skoky,... I přes nějakou tu modřinku to byl fantastický zážitek!

         Aby jsme byli na veškeré dovádění řádně posilněni, chodili jsme tak jako v loňském roce na obědy a večeře do penzionu Ludmila, kde nás vždy mile přívítal majitel pan Vanča. Snídaně a druhé večeře byly plně v naší režii, tak že nebyl problém uspokojit i ty největší "hladovce". Maximální úspěch sklidil rohlik s nutelou, který po diskotéce pomohl doplnit vydanou energii. Letos nám ovšem v sestavě chyběly osvědčené "svačinářky" - starší děvčata, která nám vždy nabídla pomocnou ruku při přípravě poživatin. Snad se i jejich nástupkyně budou v příštích letech zapojovat s větší ochotou.

         Počasí nám přálo, dobrá nálada rovněž a tak táborové dny ubíhaly neuvěřitelně rychle. Nakonec musel přijít den, kdy jsme zabalili lyže do futrálů a plni zážitků se vydali na cestu ke svým domovům. Zazvonil zvonec a pohádky je konec..... ale kde pak, to přece není konec! Kde něco končí, něco nové začíná, tak že se s Vámi všemi těšim na viděnou na letním táboře!!!ZPĚT


    © 2001 Ing. Pavel Dvořák Poslední aktualizace: 22. 6. 2003