Krkonošské pohádky - zima 2005

Pec pod Sněžkou    5. - 12. 2. 2005Táborové fotografie I Táborové fotografie II Táborové fotografie III

   Kompletní sada fotografií na CD za 75,- Kč !  

Zvací dopis Přihlášené děti Vedoucí

Fotografie střediska


         Nedlouho poté, co starý rok předal své žezlo roku novému, se přiblížil i čas zimního tábora. Paní zima si dávala tak trochu na čas, tak že lednové počasí připomínalo spíše propukající jaro. Vše se ale v dobré obrátilo a my jsme se vydali vstříc horským masivům, na kterých dřímala pořádna sněhová nadílka.

         Ani v tomto roce nás neminula změna střediska pro pořádání zimního táboru. Sám Krakonoš nám otevřel brány dobře známého střediska Krkonoš - Pece pod Sněžkou. Po dobu jednoho týdne se stal naším domovem penzion Bivoj, stylová poloroubená chata nacházející se cca 50m nad parkovištěm Bílý potok, uprostřed louky.

         Pro lyžovačku jsme převážně využívali menší vlek a sjezdovku pro středně náročné, v blízkosti našeho penzionu. Neopomněli jsme navštívit ani lyžařský areál SKI-PEC čítající deset vleků a čtyřsedačkovou lanovku, různě náročné a dlouhé tratě, patřící mezi nejlepší lyžařské sjezdové terény v tuzemsku, kam nás na noční lyžování odvážel místní SKI-BUS. Jako odpočinek k náročnému programu se přímo nabízel bazén v nedalekém hotelu Horizont. Nebyl sice příliš velký ale na vyřádění dostačující. Tamní vířivka byla rovněž ve stálém obležení.

         Pec pod Sněžkou je známa nejen jako atraktivní horské středisko, ale také jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku. Nenechali jsme si tuto příležitost ujít a zamířili na sedačkovou lanovku na Růžovou horu. Dále jsme už museli "po vlastních" ale dík dobrému počasí jsme Sněžku pokořili! Na samotném vrcholku na nás Krakonoš seslal pořádný vichr, naštěstí v tamním občerstvení nám nic nehrozilo (až na ty ceny), a tak jsme nakonec zvládli i "náročný" sestup zpět do Pece.

         Celotáborovou hrou nás krom Krakonoše provázel i Kuba, Anče, Hajnej a samozřejmě Trautenberk - jistě všem dobře známé postavičky, ke kterým není třeba cokoli dodávat.


Celotáborová etapová hra (CETEH):
  • Noční zahájení - představení postav, báseň na uvítanou
  • Jak Trautenberka bolely zuby
  • Jak se chtěl Trautenberk pomstít Krakonošovi
  • Jak šel Trautenberk do hor pro poklad
  • Krakonošův "Kazetostop"
  • Jak Trautenberk chtěl Krakonošovo koření
  • Zakončení - vyhlášení výsledků, rozdání diplomů a cen

         Přímo výstavní počasí, všudypřítomné závěje sněhu a skvělá parta dětí, toť byly dobré předpoklady pro zdárný průběh tábora. Krom lyžovačky bylo i dostatek prostoru pro různé hry a všemožné dovádění, k čemuž již zmíněné závěje byly přímo ideální, a tak se spousta z nás na chvíli proměnila ve sněhuláky. Stavbou vlastního snowtubigu jsme využili možností, které nabízela stráň přímo pod naší chatou a svištěli závratnou rychlostí krkolomnou tratí k cíli. Snad jen mráčkem, který vrhal stín na naše táborové zážitky, bylo řekněmě "obhroublé" jednání paní správcové, systém výdeje jídel a jeho skladba, nepřílíš uzpůsobená dětské rekreaci.

         Čas neúprosně ukrajoval den za dnem, až se přiblížil i ten poslední, a nás čekal návrat do svých domovů a školních lavic. Cestu zpět nám trochu komplikovalo sněžení a hustá doprava v horských oblastech Krkonoš. Nakonec ale všichni, byť s menším zpožděním, dorazili do náručí již nedočkavých rodičů.

         Loučím se s přáním brzkého setkání, třeba již na letním táboře!ZPĚT


    © 2001 Ing. Pavel Dvořák Poslední aktualizace: 5. 4. 2005