Cesta středověkem za rytíři a draky - léto 2008

Chlum u Dražíče    1. - 17. 8. 2008Fotografie od Hanouska Fotografie od Adély Fotografie od Dejva

Zvací list Přihlášené děti Vedoucí


         Počasí nám letos nebývale přálo, tak že jsme mohli směle realizovat program připravený především na ven. Užívali jsme si tedy nejen sluníčka, ale i her na rozlehlých lukách či v hlubokých hvozdech, všemožného sportování, koupání a dalšího dovádění.

         Celotáborovou hrou nás provázel královský dvůr v čele s Hanouskem (všude) I., rytíři a jejich chrabré činy, princezny jež byly odkázány na naši pomoc a odvážné skutky, vědmy s jejich zaříkáními a čáry, mastičkáři všemi mastmi mazaní, lesní žínky, draci a další pohádkové bytosti. Nechyběla ani bílá paní, šašek či kněz a práci zde našel i kat...

Celotáborová etapová hra (CETEH):
 • Večerní zahájení - hledání dračích vajec
 • Dračí etapa
 • Čarodějnické procesy
 • Studánková víla
 • Rytířský turnaj
 • Vysvobození princezny, rytířký bál
 • Loupežníci - noční hra
 • Ranhojičův zdravotní závod
 • Tajemství hvězdopravce
 • Dračí doupě
 • Zakončení - vyhlášení výsledků, rozdání diplomů a cen

         Při dozajista nebezpečném putování středověkem nás před temnými silami chránil kouzelný dračí amulet, zdobený dračími zuby, které na něm jednotlivým poutníkům přibývaly dle zvládnutých rytířských dovedností. A právě zmiňovaný rytířský um přiměl draka, který se v našem království usadil, aby vyslal smířlivé poselství a navázal s královským dvorem přátelství.

         Zmiňované rytířské dovednosti i letos obohatila střelbu z luku, kuše a vzduchovky, práce s mapou a buzolou, uzlování, šifry, neviditelné písmo, poznávání přírody, práce se sekerou a pilou, získávání zálesáckých dovedností a spousta dalších her, které k táboru neodmyslitelně patří. Krom řekněme tradičních táborových dovedností si letos táborníci mohli vyzkoušet i středověká rukodíla, kde své umění předváděl svíčkář, perníkář, košíkář, papírník a tkadlec. Rovněž se představila výroba lesní bižuterie, náramků a panenek, vyšívání ale i odlévání olova.

         Tak jako v loňském roce jsme uskutečnili pro starší oddíly puťák v Nových Dvorech s koupáním a plážovým volejbalem. Na mladší oddíly čekalo rovněž vaření na ohni, opékání buřtů a pro část z nich i přenocování v divočině pod přístřeškem, který si během tábora budovaly. Neopomněli jsme ani slavnostní táborák s kytarou a zpěvem, který s příslušným obřadem zapálil palivec se svými pomocníky.

         Před celodenním výletem jsme raději dali přednost Rikimu, který tak jako v předešlých letech obohatil náš program o lasování, biče, vrhání nožem a práci s kůží. I oddíláky naučil zase pár nových "kousků" z bezedné truhly svého vědění.

         Čas plynul jako voda, která na nás v závěru tábora při značném ochlazení začala padat i z hůry, a než jsme se nadáli byl tu konec, který byl ranhojiče poněkud náročnější, neb se nám dík střídání teplot vyskytlo několik marodů s angínou. I tak jsme si krom ní přivezli domů nové zážitky, vzpomínky a přátelství. Mezi kamarády nechyběl ani drak, který tuto skvělou partu dětí a vedoucích provázel na cestě středověkem. Tož tedy brzy na viděnou...
ZPĚT


    © 2001 Ing. Pavel Dvořák Poslední aktualizace: 1. 2. 2009